Filmový klub 

Filmový klub pro dívky ubytované v Domově mládeže aneb filmové středy. Probíhá ve společenské místnosti v DM Neklanova. Společné sledování vybraných filmů pro zábavu, odpočinek i poučení z oblasti zfilmovaných literárních děl. Zván je tedy každý, kdo má zájem o příjemné posezení s popcornem u dobrých filmů. K dispozici je domácí kino s hezkou řádkou filmů. Děvčata mohou vše využívat i ve svém volnu.

 Filmový klub

 

Besedy s městskou policií

Ve spolupráci s pražskou městskou policií je během roku pořádáno několik besed. Dívky mají možnost naučit se od policistů základům sebeobrany, vyslechnou přednášky na téma Bezpečnost ve městě či Patologické jevy ve společnosti. Kombinace přednášek je koncipována tak, aby dívkách pomohla orientovat se v Praze, vyhnout se rizikovému chování a osvojit si základy sebeobrany.


Objevování Prahy

Pro dívky jsou naplánované zajímavé exkurze, výlety po památkách města pražského či umělecké výstavy. To vše za přítomnosti paní vychovatelky, která jim bude průvodcem.

 

Workshopy

Během pobytu v Domově mládeže se dívky mohou zúčastnit fotografického workshopu, který pořádáme ve spolupráci s profesionální fotografkou. Fotografie jsou vždy stylizované do nějakého tématu. Dívky si tedy mohou zkusit, jaké je to být pravou modelkou. S focením totiž souvisí i výběr šatů a kosmetika. 

Dále jsou pořádány kreativní workshopy s různou tématikou.

 

Jedinečné akce

Domov mládeže nabízí i speciální akce, které se konají nepravidelně. Jde o zajímavé druhy soutěží, při kterých mohou dívky vyhrát různé ceny. Pro lepší představu může jít například o turnaj ve stolním tenise či soutěž o nejkrásnější fotografii z DM.